skip to content

Gutenberg, Kortrijk
Bekijk project Volgend project > < Vorig project
nl

Nieuws

Oud ziekenhuis krijgt groot textielscherm

Gepost op 28/04/2010 in de categorie Algemeen

RONSE - De renovatiewerken die het oud burgerlijk ziekenhuis op de campus Delghust omvormen tot een modern centrum voor textiel starten half mei. Eind 2011 moet alles klaar zijn.

Mooi volk gisteren in de raadszaal van het OCMW. Voorzitter Pol Kerckhove en Burgemeester Luc Dupont ondertekenden er het subsidiecontract van 4.700.000euro, subsidies die afkomstig zijn van Europa, Vlaanderen en de provincie Oost-Vlaanderen. De stad legt zelf ook nog eens 3.100.000euro bij zodat het totale renovatie kostenplaatje 7.806.994euro bedraagt.

Na de toelichtingen van gedeputeerde Marc De Buck en EFRO (de organisatie die in Vlaanderen Europees subsidiegeld beheert) afgevaardigde André Van Haver, werd het vernieuwingsproject voorgesteld door Frank Provoost van Abscis architecten.

‘We starten half mei met de renovatie. Het huidige gebouw voldoet niet aan de normen in verband met isolatie. Daarom gaat alle schrijnwerk eruit en wordt het gebouw gestript tot op de ruwbouw. Dat moet klaar zijn tegen eind augustus. In september begint de heropbouw. Er wordt isolatie aangebracht op de gele gevelstenen met daarbovenop een pleisterlaag. Ook het nieuwe schrijnwerk wordt dan geplaatst', vertelt Provoost.

Tweede gevel

‘Die nieuwe combinatie voldoet aan de huidige energienormen, maar hier doen we meer. We brengen een tweede huid aan in de vorm van een 4.500vierkante meter textiel zwart geveldoek. Hiermee verwijzen we niet alleen naar de nieuwe functie van dit gebouw, maar spelen we ook in op eisen rond de zonnewering en de energieprestatie van het gebouw', vertelt de architect.

‘Door het doek aan te brengen op een halve meter van de gevel creëren we een laag waardoor in de zomer de zonnewarmte wordt tegengehouden en de warmteverliezen in de winter beperkt blijven. Doordat het gaasdoek op een afstand hangt, kan je er ook makkelijk doorheen kijken. Deze ‘tweede gevel uit textiel' is uniek in België. Bovenaan het gebouw komt een ‘venster op de wereld' in een constructie in glas. Zowel de voor- als achterzijde krijgen dezelfde behandeling', vertelt Provoost.

Projectiescherm

‘Het doek heeft ook nog andere voordelen. Je krijgt daardoor de mogelijkheid om een dag- en een nachtbeeld te creëren. Je kan er iets op laten drukken, maar je kan het ook gedeeltelijk of zelfs volledig als projectiescherm gebruiken', besluit Provoost. ‘Het leuke aan dit doek is ook dat het zichzelf terugbetaalt op drie jaar', zegt Maurice Decoster van het ingenieursbureau Ingenium. ‘Jaarlijks kan er 10.000euro aan energieverlies bespaard worden. Daarnaast is er ook gekozen voor een warmte kracht koppeling (WKK) zodat het gebouw een E40 energiepeil gaat bekomen', zegt hij.

‘Tijdens de renovatie werken we hard verder om de negen lagen van het gebouw te kunnen verhuren. De beneden verdieping wordt de ontmoetingsruimte met vergaderzalen, één verdieping is al verhuurd aan de Werkwinkel', zegt projectmanager Kathleen Saelens. ‘We hebben verschillende goede contacten, maar het is nog te vroeg om meer te zeggen.'

Pol Kerckhove klinkt ambitieus. Hij gaf nog mee dat Ronse de ambitie heeft om de grootste textielstad van de provincie te worden. ‘Met zo'n mooi project gaat ons dat zeker lukken', zei hij.

Bron: http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=IG2PFOSN

Download PDF

Filteren per categorie


Nieuws archief

Laatste nieuws

09-05-2012 - Servicestation Saint-Ghislain opgeleverd !
ABSCIS ARCHITECTEN op Twitter

22-02-2012 - Er komt een nieuwe Toerisme Vlaanderen-jeugdherberg in Oostende. Toerisme Vlaanderen ondertekende… [ Lees meer ]

Onze missie

A multidisciplinary source
of creative solutions
in architecture and
urban development.

Contacteer ons

ABSCIS ARCHITECTEN
Jean-Baptiste de Ghellincklaan 2
B-9051 Gent
T +32 (0)9 244 60 20
F +32 (0)9 244 60 29
E-mail: info@abscis.be
Vind ons op Google Maps