skip to content

Centrum TIO³, Ronse
Bekijk project Volgend project > < Vorig project
nl

Nieuws

Wonen in Veldstraat rukt op

Gepost op 04/01/2011 in de categorie Algemeen

GENT - Nadat er appartementen werden ingericht in de vroegere patisserie Bloch, plant ook de vastgoedgroep ProWinko een project-met- bewoning in drie panden in de Veldstraat in Gent.

In de Veldstraat in Gent woont amper nog een mens. De verdiepingen boven de winkeletalages doen meestal dienst als opslagruimte. Vaak staan ze gewoon leeg en verloederen ze. Wie 'savonds door de Veldstraat loopt, ziet op de bovenverdiepingen amper een licht branden.

De Nederlands-Belgische vastgoedgroep ProWinko bezit diverse panden in de belangrijkste winkelstraat van Gent, onder meer de panden waarin de winkels Kruidvat en Tommy Hilfiger zijn gevestigd. Die groep wil een huizenblok tussen de Veldstraat, de Bennesteeg en de Sint-Niklaasstraat verbouwen. Het gaat om drie panden in de Veldstraat waarin zaken als Vendôme, M&S en Pimkie zijn gevestigd. Die panden lopen achteraan door tot in de Sint-Niklaasstraat.

'We behouden de klassiek ogende gevels in de Veldstraat. Aan de buitenkant zal een voorbijganger niet echt merken dat er iets veranderd is. Een niet-waardevol pand wordt wel gesloopt en vervangen door een nieuwbouw met een moderne gevel. Nieuw is dat we aan de kant van de Veldstraat vijf appartementen onderbrengen en in het pand in de Sint-Niklaasstraat twee wooneenheden. De woningen komen op de tweede verdieping en onder de daken', zeggen Piet Van Cauwenberghe en Lieven Louwyck van Abscis-architecten uit Gent.

Achter die huizen worden wel gebouwen gesloopt en uitgegraven. De winkels zullen nog een stuk doorlopen en op de gelijkvloerse verdieping komt een groendak. De bewoners van de appartementen hebben een aparte ingang via de Bennensteeg.

De bouwaanvraag is ingediend. Een vergunning wordt verwacht tegen eind januari. Opzet is om tegen deze zomer met de werkzaamheden te beginnen. Ze zullen tot eind 2012 duren. De drie winkels kregen hun opzeg en blijven nog tot 1juli in de panden. De nieuwe winkelruimtes zullen het eerst klaar zijn.

Het valt op dat er echt werk wordt gemaakt van wonen boven winkels. Dat idee leeft al sinds de jaren tachtig, maar er kwam nooit veel schot in de zaak. Daar komt verandering in. Bij elke serieuze bouwaanvraag die wordt ingediend voor het verbouwen van panden in winkelstraten, dringen de stedelijke diensten aan op bewoning. Niet dat de projectontwikkelaars staan te springen om woningen boven de winkeletalages te bouwen. Want daardoor lopen de kosten van de verbouwing op.

Dat gebeurde bij het grote project op de hoek van de Vrijdagmarkt en de Langemunt. Toen de voormalige patisserie Bloch werd verbouwd tot twee winkels, werden er twee appartementen op de bovenverdiepingen ingericht. Die appartementen zijn allebei bewoond. Apotheker Vermeiren (zie inzet) zal straks nog veel buren hebben in 'zijn' Veldstraat.

Bron: http://www.standaard.be/artikel/detail.aspx?artikelid=E434HC8A

Download PDF

Filteren per categorie


Nieuws archief

Laatste nieuws

09-05-2012 - Servicestation Saint-Ghislain opgeleverd !
ABSCIS ARCHITECTEN op Twitter

22-02-2012 - Er komt een nieuwe Toerisme Vlaanderen-jeugdherberg in Oostende. Toerisme Vlaanderen ondertekende… [ Lees meer ]

Onze missie

A multidisciplinary source
of creative solutions
in architecture and
urban development.

Contacteer ons

ABSCIS ARCHITECTEN
Jean-Baptiste de Ghellincklaan 2
B-9051 Gent
T +32 (0)9 244 60 20
F +32 (0)9 244 60 29
E-mail: info@abscis.be
Vind ons op Google Maps